A A A K K K
людям із порушенням зору
КНП "Хмельницька обласна дитяча лікарня" ХОР
лікарня доброзичлива до дитини

Затримка мовленнєвого розвитку у дітей: діагностика та лікування

Дата: 12.07.2021 22:18
Кількість переглядів: 149


 

Порушення мови або мовленннєвого розвитку– це одна з найчастіших дитячих патологій, що може виникати навіть при нормальному інтелекті та достатньо розвинутому слуху. 
 Мовленнєві розлади зустрічаються у 25% дітей, переважно серед хлопчиків. Найчастіше вони виникають у віці від 3 років, коли малюк починає говорити реченнями, до 7 років, коли дитина вчиться писати.

Такі проблеми – розповсюджене явище, причиною яких, як правило, стають функціональні або органічні відхилення в центральній нервовій системі. Порушенню мовлення також сприяють синдром гіперактивності та дефіциту уваги, астенічний синдром та емоційно-вольові порушення: підвищена тривожність, агресивність, знижена самооцінка, плаксивість.

Такі діти відрізняються нестійкою увагою, слабкою пам’яттю, погано розуміють словесні інструкції та не регулюють власну поведінку за допомогою мови. Їм важко засвоювати нові знання та тривалий час займатися навчанням. У деяких дітей з порушеннями мовлення виникають проблеми з рухами: рівновагою, координацією, артикуляцією та дрібною моторикою.

У соціальному житті така патологія стає причиною багатьох перешкод, адже дитині стає складно засвоювати шкільну програму та контактувати з ровесниками. Лікування мовленнєвих розладів необхідне для подальшого розвитку та повноцінного життя. 

Для їх корекції використовують заняття з логопедом-дефектологом, психологом, потрібна консультація невролога, апаратна корекція, лікувальна гімнастика, а також препарати: судинні, ноотропні, антигіпоксанти та вітаміни
Запис на консультацію до спеціалістів Хмельницької обласної дитячої лікарні: 
  068 11 99 515


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування